شما اینجا هستید »

:: طبقه بندی مناطق مستعد خطر hazardous areas

[۲۰ / ۰۲ / ۹۴]
طبقه بندی مناطق مستعد خطر hazardous areasReviewed by MULLIRAN on May 10Rating: ۵.۰طبقه بندی مناطق مستعد خطر hazardous areasطبقه بندی مناطق مستعد خطر Classification of hazardous areas مکان خطرناک ( Hazardous area ) به مکانی گفته میشود که تمرکز گاز ، بخار و یا گرد و غبارهای قابل اشتعال ( Flammable ) در آن زیاد است. تجهیزات الکتریکی که در چنین مکان هایی نصب میشوند، به صورت ویژه طراحی و تست میشوند تا اطمینان حاصل شود که مثلا بخاطر جرقه های ناشی از کنتاکت ها یا دمای بالای سطح تجهیزات باعث ایجاد انفجار نمی شوند. بر اساس استاندارد آمریکایی NEC محیط های خطرناک به سه روش تقسیم بندی می شود: Class - Division - Group در این مقاله ضمن معرفی مناطق مستعد خطر (پرخطر) hazardous areas و گروه بندی آن ها به بررسی و معرفی زون های مختلف و طبقه بندی این مناطق می پردازیم

explosion

 

طبقه بندی مناطق مستعد خطر  hazardous areas

مکان خطرناک ( Hazardous area ) به مکانی گفته میشود که تمرکز گاز ، بخار و یا گرد و غبارهای قابل اشتعال ( Flammable ) در آن زیاد است. تجهیزات الکتریکی که در چنین مکان هایی نصب میشوند، به صورت ویژه طراحی و تست میشوند تا اطمینان حاصل شود که مثلا بخاطر جرقه های ناشی از کنتاکت ها یا دمای بالای سطح تجهیزات باعث ایجاد انفجار نمی شوند.

بر اساس استاندارد آمریکایی NEC  محیط های خطرناک به سه روش تقسیم بندی می شود:

Class – Division – Group

در این مقاله ضمن معرفی مناطق مستعد خطر (پرخطر) hazardous areas و گروه بندی آن ها به بررسی و معرفی (zone) زون های مختلف و طبقه بندی این مناطق طبق استاندارد می پردازیم.آشنایی با این طبقه بندی و استاندارد های لازم جهت استفاده مناسب از تجهیزات ضد انفجار مفید می باشد.

لینک دانلود :

Hazardous areas

 

هر آنچه شما در صنعت برق نیاز دارید

مقالات آموزشی شرکت برق و صنعت مولیران را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید ...

تماس سریع

تماس سریع با مسئولان یا واحد فروش محصولات مولیران.

آدرس : لاله زار جنوبی ،روبروی مسجد بزرگ لاله زار ،کوچه اتحادیه پلاک 23
تلفن : 33920498 - 33920598 - 33920418
فکس : 33920498 - 33920598 - 33920418
info@mulliran.com