شما اینجا هستید »

:: سطح سنج Capacitance

[۲۹ / ۱۰ / ۹۳]
سطح سنج CapacitanceReviewed by MULLIRAN on Jan 19Rating: ۵.۰سطح سنج Capacitanceسطح سنج های خازنی به صورت پیوسته continuous و گسسته point level میتوانند سطح مخزن شما را مانیتور کنند .خصوصاٌ برای مواد پودری یکی از اولین انتخاب ها لول سوئیچ خازنی است . عملکرد این لول مترها همانگونه که از اسم آنها بر میآید بر اساس خاصیت خازنی که معمولا بین سطح مخزن و الکترود سنسور برقرارمیشود میباشد . هر چقدر مقدار مواد بین الکترود و سطح مخزن بیشتر باشد خاصیت دی الکتریک خازن بیشتر شده و بر اساس آن میتوان خروجی متناسب با ارتفاع مخزن به دست آورد . در نمونه های خروجی سوئیچ یا گسسته لول سوئیچ در حقیقت یک پراگسیمتی یا سنسور مجاورتی خازنی است . از مزایای این روش اندازه گیری نبود قطعه متحرک و همچنین پایداری عملکرد در مدت زمان طولانی است . همان گونه که اشاره شد از سطح سنج خازنی برای مواد پودری و گرانول یا پرک و همچنین برای مشخص کردن نقاط مرزی دو مایع با چگالی مختلف در مخزن استفاد میشود. سطح سنج های خازنی زیمنس در سری مدل های Point level گسسته CLS100,CLS200,CLS300,CLS500 و سری مدل های Continuous پیوسته SITRANS LC300,SITRANS LC500 می باشند.

سطح سنج خازنی

سطح سنج Capacitance

سطح سنج های خازنی به صورت پیوسته continuous و گسسته point level میتوانند سطح مخزن شما را مانیتور کنند .خصوصاٌ برای مواد پودری یکی از اولین انتخاب ها لول سوئیچ خازنی است . عملکرد این لول مترها همانگونه که از اسم آنها بر میآید بر اساس خاصیت خازنی که معمولا بین سطح مخزن و الکترود سنسور برقرارمیشود میباشد . هر چقدر مقدار مواد بین الکترود و سطح مخزن بیشتر باشد خاصیت دی الکتریک خازن بیشتر شده و بر اساس آن میتوان خروجی متناسب با ارتفاع مخزن به دست آورد . در نمونه های خروجی سوئیچ یا گسسته لول سوئیچ در حقیقت یک پراگسیمتی یا سنسور مجاورتی خازنی است . از مزایای این روش اندازه گیری نبود قطعه متحرک و همچنین پایداری عملکرد در مدت زمان طولانی است . همان گونه که اشاره شد از سطح سنج خازنی برای مواد پودری و گرانول یا پرک  و همچنین برای مشخص کردن نقاط مرزی دو مایع با چگالی مختلف در مخزن استفاد میشود

سطح سنج های خازنی زیمنس در سری مدل های Point level گسسته CLS100,CLS200,CLS300,CLS500 و سری مدل های Continuous پیوسته SITRANS LC300,SITRANS LC500 می باشند.

 

هر آنچه شما در صنعت برق نیاز دارید

مقالات آموزشی شرکت برق و صنعت مولیران را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید ...

تماس سریع

تماس سریع با مسئولان یا واحد فروش محصولات مولیران.

آدرس : لاله زار جنوبی ،روبروی مسجد بزرگ لاله زار ،کوچه اتحادیه پلاک 23
تلفن : 33920498 - 33920598 - 33920418
فکس : 33920498 - 33920598 - 33920418
info@mulliran.com