شما اینجا هستید »

:: انواع زنر بریر(Zener Barriers) PEPPERL+FUCHS

[۲۳ / ۰۱ / ۹۵]
انواع زنر بریر(Zener Barriers) PEPPERL+FUCHSReviewed by mulliran on Apr 11Rating: ۵.۰انواع زنر بریر(Zener Barriers) PEPPERL+FUCHSبریر ها برای افزایش ایمنی داخلی کارخانه جات و پروسه های کنترلی جهت ایزولاسیون گالوانیکی در سیگنال های کنترلی،ابزاردقیق همانند سنسورهای نامور،سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی آمپر و سیگنال ۰ تا ۱۰ ولت کاربرد بسیار فراوانی دارند.یکی از استفاده بریرها تبدیل سیگنال اندازه گیری شده خاص به سیگنال استاندارد کنترلی میباشد،بریرها مدارات بسیار safe و ایمن جهت به کارگیری و ارتباط به تجهیزات سطح فیلد در مناطق کاملا خطرناک هستند.

 

EC_SS_20141030_16_zener_barriers_1024x300

 

انواع زنر بریر(Zener Barriers)PEPPERL+FUCHS

بریر ها برای افزایش ایمنی داخلی کارخانه جات و پروسه های کنترلی جهت ایزولاسیون گالوانیکی در سیگنال های کنترلی،ابزاردقیق همانند سنسورهای نامور،سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی آمپر و سیگنال ۰ تا ۱۰ ولت کاربرد بسیار فراوانی دارند.
یکی از استفاده بریرها تبدیل سیگنال اندازه گیری شده خاص به سیگنال استاندارد کنترلی میباشد،بریرها مدارات بسیار safe و ایمن جهت به کارگیری و ارتباط به تجهیزات سطح فیلد در مناطق کاملا خطرناک هستند.همچنین این تجهیزات خواص ضدانفجارEX را نیز دارا می باشند.

اصول عملکرد:
بریر های موجود در بازار معمولا به صورت ترکیبی از حفاظت دیود زنری و حفاظت گالوانیکی ساخته شده اند که معمولا حفاظت دیود زنری از یک دیود زنر و یک مقاومت سری شده با تجهیز داخل فیلد تشکیل شده است که از دیود زنر جهت حفاظت افزایش ولتاژ و مقاومت جهت حفاظت در افزایش جریان الکتریکی استفاده میشود،که البته هردو آنها توسط یک فیوز دیگر حفاظت میشوند.
حفاظت گالوانیک انجام شده در بریرها در واقع جداسازی و ایزوله کردن مدارات با سیگنال های مغناطیسی توسط ترانسفورماتور و نوری توسط اپتوکوپلرها را میگویند .

امکاناتی که بریرها دارند:
قابلیت نصب بر روی ریل
از ۱ کانال تا ۴ کانال در سایز کوچک
قابلیت تنظیم توسط پروتکلhart

بریرها به صورت کلی وظیفه ایزوله کردن و حفاظت را دارند که در سیگنالهای زیر کاربرد دارند:
سیگنالهاتی خروجی دیجیتال
سیگنالهای ورودی دیجیتال
سیگنالهای ورودی آنالوگ
سیگنالهای خروجی آنالوگ

 

هر آنچه شما در صنعت برق نیاز دارید

مقالات آموزشی شرکت برق و صنعت مولیران را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید ...

تماس سریع

تماس سریع با مسئولان یا واحد فروش محصولات مولیران.

آدرس : لاله زار جنوبی ،روبروی مسجد بزرگ لاله زار ،کوچه اتحادیه پلاک 23
تلفن : 33920498 - 33920598 - 33920418
فکس : 33920498 - 33920598 - 33920418
info@mulliran.com