شما اینجا هستید »

:: انواع کانتر و تایمر(Counters+Timers) PEPPERL+FUCHS

[۰۵ / ۰۳ / ۹۵]
انواع کانتر و تایمر(Counters+Timers) PEPPERL+FUCHSReviewed by mulliran on May 26Rating: ۵.۰انواع کانتر و تایمر(Counters+Timers) PEPPERL+FUCHSتایمر به معنی زمان سنج می باشد در واقع تایمرها همان شمارنده های باینری آسنکرون هستند.کانتر به معنی شمارش کننده می باشد. کانتر نیز مانند تایمر یک شمارنده باینری صعودی شمار آسنکرون می باشد و فرق آن با تایمر در این است که این شمارنده برای شمارش,پالس ساعت خود را از پایه بیرونی Tn(nاندیس کانتر است) در لبه بالا رونده یا پایین رونده می تواند دریافت کند.

Logic_Control_Units

انواع کانتر و تایمر(Counters+Timers)PEPPERL+FUCHS

Timer : تایمر به معنی زمان سنج می باشد در واقع تایمرها همان شمارنده های باینری آسنکرون هستند.وقتی به یک شمارنده ۸ بیتی پالس ساعت اعمال می کردیم شمارنده از مقدار ۰۰H تا FFH شروع به شمارش می کرد و در پالس ساعت ۲۵۶ اعمالی ،مقدار شمارنده به صفر برگشت و در اینجا سرریز اتفاق می افتد.

در تایمر درونی میکروکنترلر نیز به همین صورت است با این تفاوت که اجازه اعمال پالس ساعت ،مقدار اولیه و تشخیص سرریز توسط نرم افزار تعیین می گردد.

پس ما به شمارنده ی باینری که پالس ساعت خود را از کلاک سیستم داخلی تامین می کند اصلاح تایمر را بکار می گیریم تا با کانتر اشتباه نشود.

از کاربرد تایمر ها می توان به اندازه گیری زمان جهت ساعت دیجیتال,زمان کار یک دستگاه,زمان رفت و برگشت سیگنال,اندازه گیری  ,کنترل موتور و… اشاره نمود.

Counter: کانتر به معنی شمارش کننده می باشد. کانتر نیز مانند تایمر یک شمارنده باینری صعودی شمار آسنکرون می باشد و فرق آن با تایمر در این است که این شمارنده برای شمارش,پالس ساعت خود را از پایه بیرونی  Tn(nاندیس کانتر است) در لبه بالا رونده یا پایین رونده می تواند دریافت کند. در کانتر نیز اجازه اعمال پالس ساعت,مقدار اولیه و تشخیص سرریز توسط نرم افزار تعیین می گردد.از کاربرد کانتر ها می توان به شمارش رخداد های بیرونی مانند: اندازه گیری RPM  دور موتور,شمارش تعداد بسته های یک خط تولید یا شمارش شیشه های نوشابه و … اشاره کرد.

 

ویژگی های کانتر و تایمر(Counters+Timers)  PEPPERL+FUCHS

ولتاژ کارکرد:

۹۰…………………..۲۶۰ VAC

۲۳۰ VAC

۱۰……………….۳۰ VDC

۲۴ VDC

نمایشگر: LED , LCD , Mechanical

:Type

Counter

Display counter

Batch controller

Counter

Counter/Timer/Tachometer

Additional Accessories

 

 

هر آنچه شما در صنعت برق نیاز دارید

مقالات آموزشی شرکت برق و صنعت مولیران را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید ...

تماس سریع

تماس سریع با مسئولان یا واحد فروش محصولات مولیران.

آدرس : لاله زار جنوبی ،روبروی مسجد بزرگ لاله زار ،کوچه اتحادیه پلاک 23
تلفن : 33920498 - 33920598 - 33920418
فکس : 33920498 - 33920598 - 33920418
info@mulliran.com