شما اینجا هستید »

:: انواع سنسور فاصله یاب(Distance Sensors)PEPPERL+FUCHS

[۱۷ / ۰۱ / ۹۵]
انواع سنسور فاصله یاب(Distance Sensors)PEPPERL+FUCHSReviewed by mulliran on Apr 6Rating: ۵.۰انواع سنسور فاصله یاب(Distance Sensors)PEPPERL+FUCHSرنج وسیعی از سنسورها برای اندازه گیری فاصله در رنج میکرون تا کیلومتر با دقت بالا و حتی در شرایط سخت به روش نوری یا آلتراسونیک ارائه می دهد. این سنسورها وظایفی چون اندازه گیری فاصله، شناسایی و موقعیت یابی را به روش مثلثی برای فواصل کوتاه و دقت بالاتر و یا time of flight برای فواصل دورتر انجام می دهند. سیگنالی بصورت پالس از فرستنده سنسور به جسم فرستاده می شود و پس از برخورد به جسم به گیرنده باز می گردد. با توجه به زمان رفت و برگشت پالس فاصله جسم از سنسور قابل اندازه گیری است.

EC_SS_20141031_02_positioning_systems_1024x300

انواع سنسور فاصله یاب(Distance Sensors)PEPPERL+FUCHS

رنج وسیعی از سنسورها برای اندازه گیری فاصله در رنج میکرون تا کیلومتر با دقت بالا و حتی در شرایط سخت به روش نوری یا آلتراسونیک ارائه می دهد. این سنسورها وظایفی چون اندازه گیری فاصله، شناسایی و موقعیت یابی را به روش مثلثی برای فواصل کوتاه و دقت بالاتر و یا time of flight  برای فواصل دورتر انجام می دهند. سیگنالی بصورت پالس از فرستنده سنسور به جسم فرستاده می شود و پس از برخورد به جسم به گیرنده باز می گردد. با توجه به زمان رفت و برگشت پالس فاصله جسم از سنسور قابل اندازه گیری است.

به طور مثال :

سنسورهای اندازه گیری فاصله رنج طولانی

این سنسورها برای اندازه گیری فواصل طولانی در رنج  متر تا کمتر از یک کیلومتر  استفاده می شود. این سنسورها بر اساس اندازه گیری زمان رفت و برگشت نور و سرعت آن فاصله را اندازه گیری میکنند و کاربردهایی چون جلوگیری از برخوردها،تشخیص اجسام کوچک در فواصل زیاد و …. می تواند داشته باشد.

سنسورهای اندازه گیری فاصله رنج متوسط

این سنسورها برای اندازه گیری فواصل متوسط در رنج سانتی متر تا چند متر و اکثرا بر اساس روش اندازه گیری زمان رفت و برگشت نور و سرعت آن و نیز در برخی موارد روش آلتراسونیک بکار برده می شود و قابلیت تشخیص سطوح دارای پستی و بلندی در حد میلی متر را دارا می باشند.

سنسورهای اندازه گیری فاصله رنج کوتاه

این سنسورها برای اندازه گیری فواصل کوتاه در رنج میلی متر تا سانتی متر و بر اساس روش مثلثی بازتاب نور بکار برده می شود و قابلیت تشخیص سطوح کوچک و دارای پستی و بلندی در حد میکرومتر و نیز تشخیص فواصل بسیار کوچک در زمان بسیار پایین را دارا می باشند.

ویژگی های سنسور فاصله یاب (Distance Sensors)PEPPERL+FUCHS

حداکثر محدوده تشخیص :  0m………………………۳۰۰m

انواع رابط : INTERBUS-S,،RS 422،RS 485،RS 232،SSI،PROFIBUS DP, ،IO-Link, ،CANopen,اترنت/ IP ,اترنت سریع

در انواع روشنایی: چراغ قرمز،نور مادون قرمز،دیود لیزر

بدنه:فلز،پلاستیک

ولتاژ کارکرد: DC

انواع اتصال: اتصال M8 ،اتصال M12 ،اتصال M16، کابل

خروجی:خروجی آنالوگ،سوئیچینگ خروجی

 

 

 

 

هر آنچه شما در صنعت برق نیاز دارید

مقالات آموزشی شرکت برق و صنعت مولیران را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید ...

تماس سریع

تماس سریع با مسئولان یا واحد فروش محصولات مولیران.

آدرس : لاله زار جنوبی ،روبروی مسجد بزرگ لاله زار ،کوچه اتحادیه پلاک 23
تلفن : 33920498 - 33920598 - 33920418
فکس : 33920498 - 33920598 - 33920418
info@mulliran.com