شما اینجا هستید »

:: انواع اسپیلیتر(Sensor-Actuator Splitters) PEPPERL+FUCHS

[۰۴ / ۰۳ / ۹۵]
انواع اسپیلیتر(Sensor-Actuator Splitters) PEPPERL+FUCHSReviewed by mulliran on May 25Rating: ۵.۰انواع اسپیلیتر(Sensor-Actuator Splitters) PEPPERL+FUCHSاسپیلیتر یا میکروفیلتر دستگاهی است که عمل تفکیک امواج صوتی (تلفنی) و دیتا را بر روی خط تلفن انجام می‌دهد.یکى از مشکلاتى که با راه اندازى اینترنت پرسرعت به وجود مى آید پارازیتى است که روى خط تلفن ایجاد مى شود. این پارازیت یا همان نویز باعث خواهد شد تا در هنگام مکالمه صداى واضحى دریافت و ارسال نشود. بنابراین همیشه در کنار خرید یک مودم، دستگاه کوچک دیگرى به نام اسپیلیتر را نیز تهیه می نمایند.

EC_SS_20150707_02_product_overview_connectivity

انواع اسپیلیتر(Sensor-Actuator Splitters) PEPPERL+FUCHS

اسپیلیتر

اسپیلیتر یا میکروفیلتر دستگاهی است که عمل تفکیک امواج صوتی (تلفنی) و دیتا را بر روی خط تلفن انجام می‌دهد.یکى از مشکلاتى که با راه اندازى اینترنت پرسرعت به وجود مى آید پارازیتى است که روى خط تلفن ایجاد مى شود. این پارازیت یا همان نویز باعث خواهد شد تا در هنگام مکالمه صداى واضحى دریافت و ارسال نشود. بنابراین همیشه در کنار خرید یک مودم، دستگاه کوچک دیگرى به نام اسپیلیتر را نیز تهیه می نمایند.

چگونگی عملکرد

اسپیلیتر به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند صدا را از داده یا همان (data)جدا کند. وجود این وسیله، مانع از تداخل امواج آنها با هم شده و کیفیت دریافت صدا و همچنین دیتا را بالا می برد. نبودن این دستگاه از طرفی پارازیت صدا و از طرف دیگر قطع و وصل مداوم اینترنت را به دنبال خواهد داشت.

محل نصب

مناسب است اسپیلیتر در ابتدایی‌ترین محل ورود خط تلفن قرار گیرد و پس از آن به مودم و گوشی تلفن وصل شود. در واقع به غیر از مودم تمامی دستگاههایی که از خط تلفن استفاده میکنند (مانند : پوز ، سانترال ، فکس) باید دارای اسپیلیتر باشند. درصورت استفاده این دستگاهها از پریز دیگر، الزامیست اسپیلیتر بر سر راه هریک جداگانه قرار گیرد . طریقه استفاده از این دستگاه به این صورت است که خط تلفن به عنوان ورودی آن در نظر گرفته می یشود. خروجی آن هم از ۲ قسمت تشکیل شده که یکی برای اتصال به مودم و دیگری برای تلفن طراحی شده‌است. به کمک این وسیله پارازیت خط تلفن نیز برطرف خواهد شد. اسپیلیتر وسیله‌ای برای استفادها از مودم‌های ای دی اس ال است.

استفاده از میکروفیلتر

در بیشتر موارد مشکلات نویز و پارازیت با استفاده از اسپلیتر بر طرف خواهد شد ولی اگر مقدار این نویز خیلی بالا باشد شما باید از وسیله دیگر به نام میکرو فیلتر استفاده کنید اسپلیتر در واقع همان میکرفیلتر است ولی با قدرت کمتر.

نحوه استفاده از میکروفیلتر

میکروفیلتر علاوه بر قدرت بیشتر تنها دارای یک ورودی و خروجی می باشد  که بر روی مسیر ورودی به گوشی تلفن قرار می گیرد.

همان طور که از طرز کار میکرو فیلتر مشخص است میکروفیلتر را می توانید بر روی مسیر ورودی خط تلفن به منزل مثل روش استفاده ازاسپلیتر قرار دهید.

ویژگی های اسپیلیتر(Sensor-Actuator Splitters) PEPPERL+FUCHS

Connection:

Connector, female

Connector, male

Threading:

M8 , M12 , M23

نوع ساخت و ساز: مستقیم, زاویه دار

هر آنچه شما در صنعت برق نیاز دارید

مقالات آموزشی شرکت برق و صنعت مولیران را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید ...

تماس سریع

تماس سریع با مسئولان یا واحد فروش محصولات مولیران.

آدرس : لاله زار جنوبی ،روبروی مسجد بزرگ لاله زار ،کوچه اتحادیه پلاک 23
تلفن : 33920498 - 33920598 - 33920418
فکس : 33920498 - 33920598 - 33920418
info@mulliran.com